Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesi

alanyarehberi.net web sitesi (bundan sonra Alanya Rehberi olarak bahsedilecektir), kullanıcıların kişisel bilgilerini toplamaz. Site ziyaret edildiğinde kullanıcılarda herhangi bir kişisel veri istemez. Sadece daha önce tanıtımının Alanya Rehberinde yayınlanmasını istemiş olan işletmelerden, kendilerinin isteği üzerine işletme ismi, yetkili ismi, işletme telefonu, adresi, mail adresi, web sitesi, sattığı ürün veya hizmetlerin adlarını, fotoğraflarını veya videolarını whatsapptan, birebir ziyaretlerde kayıt formuyla veya mail yoluyla toplar ve Alanya Rehberinde yayınlar.

GEZİNME GİZLİLİĞİ

Alanya Rehberi web sitesinin sunucusu, HTTPS (bağlantı güvenliği) sertifikası kullanır.

HTTPS protokolü sayesinde kullanıcılar Alanya Rehberi’ne  bağlantı sağlandıktan sonra tüm içerik, ziyaret edecekleri sayfanın adresi dahil, şifrelenmiş olarak yapılır. Dolayısıyla, Alanya Rehberi’nde  tam olarak hangi sayfada gezildiği tespit edilemediği için Servis Sağlayıcı, bağlantıya müdahale edemez. Yani Internet Servis Sağlayıcınız, gireceğiniz sayfa adresini bilemeyeceğinden, o sayfaya özel sansür uygulayamaz, sayfaya yapılan bağlantıyı yavaşlatamaz ya da sayfayı başka bir adrese yönlendiremez.

REKLAMLAR

Alanya Rehberi , Google Adsense reklamları kullanmaktadır. Ancak, kullanıcıların ilgi alanlarına, cinsiyet ve yaş gibi demografik bilgilerine ve Google Hesabı kayıtlarına dayalı reklamlar göstermeye yarayan ve Google’ın ziyaret bilgilerinizi toplayarak ilgi alanı kategorileri oluşturmasını sağlayan Kişiselleştirilmiş reklamlar ile daha alakalı reklamlar yayınlamak için reklamverenin kitle bilgilerini kullanan Üçüncü taraf reklamlar Alanya Rehberi’nde  kullanılmaz.

ZİYARETÇİ ANALİZİ

Alanya Rehberi , ziyaretçi trafiğini takip etmek için Google Analytics servisini kullanmaktadır. Ancak, Adsense kodunda olduğu gibi, Analytics kodlarında da ziyaretçilerin demografik ve coğrafi özellikleri ile ilgi alanlarını takip eden özellikler devre dışı bırakılmıştır.

Google’ın web ve uygulama tarama geçmişinizi Google hesaplarınız ile ilişkilendirmesini ve Google hesaplarınızdan gelen bu bilgileri reklamları kişiselleştirmek için kullanmasını sağlayan, oturum açan Google kullanıcılarından toplanan verileri de içeren Yeniden Pazarlama ve Kitle Demografisi ve İlgili Alanı Raporlaması özellikleri Alanya Rehberi’nde etkin değildir.

SOSYAL PAYLAŞIM

Facebook tarafından web sitelerine sunulan “Paylaş” ve “Beğen” gibi butonlar, tarayıcı tarafından toplanan bilgilerin Facebook’a gönderilmesine olanak sağlar. Alanya Rehberi’nde bulunan bu buttonlar, kullanıcının kendi insiyatifi dahilinde verilerinin kullanılmasına sebep olur.Otomatik veri toplanma.

SİTE İÇİ ARAMA

Alanya Rehberi , site içi arama motoru olarak, tüm aramalarınızı kaydeden WordPress altyapısını kullanır. Arama sonuçlarınız kaydedilip bir sonraki aramanızda kolaylık saplaması için kullanılabilir.

SÖZLEŞMENİN GÜNCELLİĞİ

Alanya Rehberi , Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesi hükümlerini, sitesinde yayınlamak suretiyle tek taraflı olarak değiştirebilir.

Alanya Rehberi’nin değişiklik yaptığı Gizlilik Politikası ve Kullanıcı Sözleşmesi hükümleri, sitesinde yayınlandığı tarihte yürürlülüğe girer.

Alanya Rehberi web sitesinde  uygulanan gizlilik politikası, çerezler, reklam sistemi ve diğer uygulamalarla ilgili olarak her türlü görüş, dilek, şikayet ve sorularınızı info@alanyarehberi.net adresine iletebilir ya da iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.